Átlagosan 490 nap alatt találnak munkát a magyar álláskeresők
Már az augusztusi 445 nap is rekordnak számított.
Már az augusztusi 445 nap is rekordnak számított.
Augusztusban és szeptemberben is 21-21 ezerrel csökkent a nyilvántartott álláskeresők száma a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint.
Nincs olyan zuga az országnak, ahol ne nőtt volna a munkanélküliség a koronavírus-járvány kitörése óta. Ebben önmagában sok meglepetés nincs, abban már annál inkább, hogy a nagyvárosokat sokkal jobban megütötte a válság, mint a kistelepüléseket. A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) hónapról hónapra közli az álláskeresőkről szóló adatsorokat, mi ezekből raktunk többet is infografikára.
Bár április végétől elérhetők a bértámogatások, és éltek is vele sokan, mégis harminckétezren veszítették el a munkájukat májusban. Így a járvány alatt már nyolcvanezren maradtak állás nélkül.
A vészhelyzet kihirdetése után azonnal elkezdődtek a leépítések.
A munkanélküliségi adatok transzparenciája jelentősen romlott a koronavírus-járvány kirobbanása után - mondták a Portfoliónak nyilatkozó szakértők.
Eddig minden évben részletesen közzétették, hogy egyes szektorokban mekkora fizetést lehetett kapni. Most nagyon úgy tűnik, lemondanak erről.
Nőtt viszont azoknak a falvaknak a száma, ahol a munkaképes korú emberek állást kerestek.
Ukrajnából és Kínából érkeznek a legtöbben, derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss statisztikájából.
Még mindig légi irányítóként lehet a legtöbbet keresni Magyarországon.
Hiába elég az ukránoknak az egyszerű bejelentés a magyarországi munkavállaláshoz, a hivatalos statisztika szerint így sem árasztják el az országot. A közép-európai sorstársak, így például a szlovák, a román és a szlovák munkavállalók pedig nagy ívben elkerülik Magyarországot.
Már 28 olyan település van az országban, ahol egyetlen álláskereső sincs, ezek főként a nyugati megyékben találhatók. A nagyvárosok közül Salgótarján 13,9 százalékos álláskeresési rátával az abszolút sereghajtó, míg Sopronban például 1 százalék alatti az állástalanok aránya. Vannak furcsa jelenségek is: a borsodi Tornabarakonyban egyetlen munkanélküli sincs, Tornanádaskán viszont 52 százaléknál is nagyobb a regisztrált álláskeresők aránya.
A NAV az idén is fokozottan figyeli a kölcsönzött munkaerőt használó cégeket, és komoly bajba kerülhet, aki úgy véli, ez a foglalkoztatási forma a költségkímélést szolgálja – írta a vg.hu.
Idén áprilisban jelentősen csökkent az álláskeresők száma a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) adatai szerint: márciushoz képest 11 százalékkal kevesebb munkanélkülit tartottak számon, így a regiszterben 552 ezren szerepeltek.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat felmérése szerint a megkérdezettek 38 százaléka úgy véli, az a sikeres életút, ha valaki megtalálja a helyét a munkában. Az eredményes életpályát 34 százalék a magas fizetéssel, 26 százalék pedig a magas presztízsű, mások által elismert munkával azonosítja.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat friss felmérése szerint 2013-ban várhatóan a legnagyobb mértékben az egyéb termék-összeszerelő, a gépészmérnök, a lakatos, a forgácsoló és a villamosberendezés-összeszerelő foglalkozások köre lehet a legkeresettebb.
Svájcba, háztartási segítő munkakörökbe tartott toborzást a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ), a legtöbb jelentkező a kilátástalanság, a fojtogató hitelek miatt döntött úgy, hogy hátrahagyva családját, több diplomával a zsebében kétkezi munkát vállal – írja a szerdai Magyar Nemzet.
Sikeresen zárult a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) fejlesztéséről szóló projekt, amelynek keretében korszerű, szakmai szolgáltatásokat vezetett be a munkaügyi szervezet.
Jelentősen nőtt a bejelentett új álláshelyek száma országszerte szeptemberben mind az előző hónaphoz, mind az előző év azonos hónapjához képest, a nyilvántartott álláskeresők száma pedig csökkent - derül ki a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat (NFSZ) honlapján közölt adatokból.